IV Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu

Kiedy Grupa Alnea i Grupa Alnea rozpoczynała pracę nad przygotowaniem pierwszej Konferencji Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu AiR, nikt się nie spodziewał, że będzie to tak ważna inicjatywa. Skromny event przerodził się całkiem niezłe wydarzenie, którego nie pomijają takie firmy jak KUKA, Siemens, Fanuc, Mitsubishi, Omron, Balluff, Pepperl+Fuchs czy Onrobot.

Specjalnie dla Polski Północo-Wschodniej

Większość dużych targów odbywa się w Warszawie, Poznaniu lub na Śląsku Konferencja AiR została powołana specjalnie dla Polski Północno-Wschodniej. Nasz region jest bogaty w firmy produkcyjne wbrew przekonaniom, że na Warmii i Mazurach to się głównie krowy hoduje. Wielu pracowników tych firm nie może sobie pozwolić na długie delegacje, dlatego też jednodniowa konferencja w centrum regionu jest ukłonem w ich stronę.

Stacjonarnie i online

Konferencję AiR od początku jej istnienia tworzymy stacjonarnie jak i online, zanim to jeszcze było modne.  Dbamy o naszych gości, którzy przyjeżdżają po wiedzę i konkretne rozwiązania, a dla tych, których obowiązki zatrzymały w pracy mamy streaming online  z całego wydarzenia. Pokazy, wykłady, wywiady można obejrzeć na żywo w internecie lub po wydarzeniu na kanale Alnea na You Tube lub w bazie wiedzy na stronie www.alnea.pl.

Tematyka konferencji

Tematyka konferencji od początku jej istnienia oscylowała wokół praktycznych rozwiązań i konkretnych wdrożeń automatyzacji. Transformacja firmy w kierunku digitalizacji oraz robotyzacji powinna przebiegać adekwatnie do możliwości i potrzeb firm produkcyjnych. Dlatego też wśród tematów prelekcji królują ciekawe rozwiązania technologiczne, które pozwalają na zwiększenie stabilności lub elastyczności produkcji, bądź też oszczędności energii bądź surowców.

Partnerzy konferencji

Partnerzy konferencji to firmy dostarczające automatykę do polskich przedsiębiorstw. Współpracę z organizatorami może podjąć każda firma, która oferuje automatykę, rozwiązania zrobotyzowane, informatyczne lub świadczy usługi doradcze w zakresie dotacji, rozwoju firmy lub ulg B+R. Patronami konferencji są min. Ministerstwo Rozwoju, Klaster Obróbki Metali, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Pracodawcy RP.

Promocja partnerów

Promocja partnerów obejmuje między innymi:

–  prelekcja na wybrany temat,

– pokaz technologii,

– wywiad z prelegentem,

– promowanie firmy, rozwiązań oraz prelegenta na stronie konferencji oraz w Social Mediach,

– streaming całego wydarzenia przez Gazetę Olsztyńską na SM,

– logo na materiałach konferencyjnych,

– umieszczenie nagrań w Bazie Wiedzy,

– promowanie firmy przez cały rok na wybranych eventach oraz w filmach z serii Tech me na You Tube.

Przywitaj się z robotem

Edukacja to ważna misja Konferencji AiR. Przybliżanie tematyki robotyzacji i digitalizacji szerszej publiczności realizujemy poprzez organizację dnia otwartego pt. „Przywitaj się z robotem”. Dzień otwarty kierujemy do dzieci szkolnych, rodzin, pasjonatów i hobbystów automatyzacji i robotyzacji.

Misją Konferencji AiR jest także edukacja. Dlatego też  popularyzacja wiedzy o automatyzacji i robotyzacji jest ważnym elementem wydarzenia. Dzień otwarty „Przywitaj się z robotem” jest skierowany do rodzin z dziećmi uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów, pasjonatów i hobbystów

W tym roku konferencja odbędzie się w Ostródzie w dniach 13-14 października.

Jeśli chcesz zostać partnerem konferencji lub interesuje Cię uczestnictwo napisz konferencje@alnea.pl