Nowe perspektywy Warmii i Mazur

Sezon urlopowy w pełni. Turystów nad morzem i w górach straszą paragony grozy. A na Warmii i Mazurach jak zwykle pięknie i niedrogo. Piękna przyroda, czyste jeziora, urokliwe lasy przyciągają nie tylko miłośników pięciogwiazdkowych hoteli czy fanów sportów motorowodnych, ale także bywalców kempingów czy domków ukrytych w głuszy. Sezon turystyczny to tylko kilka miesięcy, nic więc dziwnego, że nowe perspektywy Warmii i Mazur to właśnie sezon przez cały rok.

Regionalne Inteligentne Specjalizacje

Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS) to właśnie te nowe perspektywy. Europa chce się rozwijać, być konkurencyjna wobec reszty świata. Krajowe Inteligentne Specjalizacje (KIS) obejmują kierunki rozwoju istotne dla danego kraju, oparte o fundamenty czyli mocne strony – zasoby, możliwości i potrzeby. Natomiast RIS obejmują kierunki rozwoju bardziej regionalnie.

Zdrowe życie

Warmia i Mazury mają kilka takich regionalnych inteligentnych specjalizacji – są one związane z pięknem natury – nawiązują do żywności dobrej jakości, ekonomii wody czy zdrowego życia. Zdrowe życie to KIS obejmujące wysokiej jakości usługi sanatoryjne, zdrowotne, z których chętni będą mogli korzystać przez cały rok, nie tylko w wakacje.

Zielona Automatyzacja i Cyfryzacja

Piękne tereny przyciągają do siebie ludzi. Marzeniem przedsiębiorców regionu jest przyciągnięcie dobrze wykształconych i kreatywnych ludzi, którzy będą mogli tworzyć nowe technologie, czyste technologie. Zielona automatyzacja i cyfryzacja to inicjatywa Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości na Warmii, Mazurach i Powiślu. Automatyzacja i robotyzacja odgrywa coraz większą rolę w przemyśle. Bez nowych technologii i innowacji będziemy skazani na kupowanie ich. Nie ominie nas drenaż inżynierów do innych województw, wyludnienie regionu i brak perspektyw, tym bardziej, że mamy naprawdę ciekawe firmy w województwie.

Warmia i Mazury – tu warto inwestować

4NETWORKERS jest członkiem Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości na Warmii, Mazurach i Powiślu – Inceptum – aktywnie działamy na rzecz rozwoju województwa.