Przemysłowe trendy w 2024

Nowy rok, nowe wyzwania! Choć od kilku lat regularnie gospodarką wstrząsają różne kryzysy, przemysł musi się mierzyć z

Jesteśmy elastyczni, więc działamy tak, aby dostosować się do realiów rynku. Jakie przemysłowe trendy przewidujemy w 2024 r.?

Stabilizacja produkcji

Stabilizacja produkcji to pojęcie dość szerokie i obejmuje zarówno łańcuchy wartości, inwestycje w robotyzację i automatyzację, ale także sposoby radzenia sobie z brakiem rąk do pracy. Na braki kadrowe ciężko znaleźć proste rozwiązanie. Pracowników sprowadzamy już z wielu regionów świata. Jednak stabilizacja produkcji wymaga pewnych przedsięwzięć, a jednym z nich jest transformacja cyfrowa.

Transformacja cyfrowa

Transformacja cyfrowa to obecnie wiodący trend w automatyzacji i robotyzacji. Konkursy i dotacje unijne obejmują audyt i mapę drogową transformacji. Wysokie wymagania odnośnie do strategii rozwoju mają ograniczyć bałagan i popełniane błędy.

Automatyzacja i robotyzacja

Automatyzacja i robotyzacja to główne trendy w przemyśle od lat. Fabryka 4.0 wykorzystuje zaawansowane roboty przemysłowe, systemy automatyzacji zadań oraz systemy współpracujące, które działają w sposób autonomiczny lub w sposób współpracy z ludźmi, co zwiększa efektywność produkcji. AiR to długa i kosztowna droga, jednak bardzo potrzebna.

Konferencje i targi

Konferencje i targi to ważny czas wymiany informacji, doświadczeń, ciekawostek i rozpoznania trendów. Najbliższe wydarzenia

Kooperacja w branży metalowej 15 lutego Elbląski Park Technologiczny

Automatica 14-16 maja Ptak Warsaw Expo

ITM 4-7 czerwca MTP Poznań


Inteligentna fabryka w Przemyśle 4.0 – listopad 2024 Elbląski Park Technologiczny

Zrównoważona produkcja – listopad 2024 Park Naukowo-Technologiczny w Ełku

Konferencja branżowa Klastra Przemysłowego Evoluma – grudzień 2024 Białystok

Chcesz promować swoją firmę? Przyjedź i zaprezentuj swoje produkty i usługi. Zapytaj o ofertę magdalena.kaminska @4networkers.eu

Zobacz jak przygotować się na targi