Misja studyjna Warmia i Mazury

Klaster Obróbki Metali oferuje obecnie nową usługę czyli misje studyjne w firmach krajowych i zagranicznych. W dniach 27 – 29 czerwca mieliśmy okazję odwiedzić ciekawe zakłady produkcyjne na Warmii i Mazurach. Dzięki gościnności firmy Ikea Industry odwiedziliśmy Centrum Szkoleniowe znajdujące się w Lubawie. Uczestnicy misji zapoznali się z kulturą organizacji i kulturą innowacyjności w firmie IKEA. Zwiedziliśmy specjalną hale produkcyjną która jest przystosowana do nauki uczniów ze szkół technicznych.

Hala produkcyjna dla uczniów

Hala produkcyjna dla uczniów w Centrum Szkoleniowym IKEA jest wyposażona obrabiarki, robota przemysłowego, narzędzia do obróbki drewna, a także w systemy elektryczne, na których uczniowie zdobywają kompetencje, ale także zdają egzaminy zawodowe. Bogate wyposażenie hali oraz  innowacyjne podejście do szkoleń jest zasługą min. Karoliny Lewandowskiej z IKEA która szczególnie dba o nowoczesne programy nauczania.

IPS

IPS – Ikea Production System jest systemem zarządzania produkcją w fabrykach Ikea. Uczestnicy misji zwiedzili część fabryki, która znajduje się w Lubawie i mogli przekonać się jak IPS działa w rzeczywistości. Naszą uwagę zwróciła dokładność planowania i kontroli procesów produkcyjnych. Nowe technologie, automatyzacja i robotyzacja widoczna na produkcji to szwedzki  odpowiednik przemysłu 4 0 czyli MSF (Manufacturing System of Future).

Michelin MMS

Drugim zakładem które odwiedzili uczestnicy misji z Klastra Obróbki Metali była fabryka Michelin znajdująca się w Olsztynie. Jest to największa fabryka opon w Europie i jednocześnie największy pracodawca regionu Warmii i Mazur. Zwiedziliśmy park maszynowy zakładu MMS, który specjalizuje się w wytwarzaniu form do opon. W przyszłości chcielibyśmy osiągnąć efekt synergii i nawiązać z bliższą współpracę z Michelin.

Caruma

Ostatnią firmą którą odwiedziliśmy w trakcie misji studyjnych jest firma Caruma. Jest to softwarehouse, który zajmuje się między innymi blockchainem dla firm przemysłowych. Prezes zarządu Maciej Bułkowski wprowadził nas w tajniki blockchainu, który okazuje się może mieć olbrzymi wpływ na przyszłość branży przemysłowej.

Bardzo dziękujemy firmom, które przyjęły nas u siebie, a szczególne podziękowania za stworzenie przestrzeni wymiany wiedzy i doświadczeń.

Misja Warmia i Mazury

Kolejna misja Warmia i Mazury odbędzie się w październiku tego roku. Planujemy także misje studyjne w firmach w Polsce Zachodniej, w Niemczech, w Krakowie a także na Północy Włoch. Jeśli chciałbyś zobaczyć jak działają inne firmy jeśli lub interesuje Cię Przemysł 4 0 i chciałbyś zobaczyć showroomy innowacji skontaktuj się z nami – wyślemy Ci ofertę misji studyjnych m.kaminska@metalklaster.pl

Najbliższe Misje studyjne

11-13 września – Polska Południowa

25-29 września Polska Zachodnia i Niemcy

Październik Włochy Północne

Zapytaj o ofertę –

Magdalena Kamińska

m.kaminska@metalklaster.pl

tel 504-680-262