Konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe są szeroko stosowane w budownictwie i przemyśle ciężkim. Ich największymi zaletami są trwałość i długowieczność. Aby właśnie takie były muszą być dobrej jakości. MagStress to urządzenie do pomiaru naprężeń stali. Jako badania nieniszczące można je stosować na produkcji i w terenie. Konstrukcje stalowe, w których można stosować MagStress.

Ramy nośne

Ramy nośne – konstrukcje stalowe są często wykorzystywane do budowy ram nośnych budynków. Stalowe słupy i belki szkieletu budynku, zapewniają wytrzymałość i nośność konstrukcji. Te ramy mogą być stosowane zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i budownictwie mieszkaniowym.

Dachy

Dachy – stalowe konstrukcje mogą być podstawą do budowy dachów. Stalowe kształtowniki i profile są używane do tworzenia wsporników dachowych, kratownic czy wiązarów, które służą do ustawienia pozycji i jego wytrzymałości.

Zdjęcie z archiwum

Hale przemysłowe

Hale przemysłowe – w przemyśle stalowym konstrukcje są bardzo popularne w budowie hal produkcyjnych, magazynów czy obiektów logistycznych. Stalowe hale to przede wszystkim przestrzeń magazynowa lub produkcyjna. Umożliwia dość swobodne konfigurowanie przestrzeni.

Mosty

Mosty – konstrukcje stalowe są również szeroko stosowane w budowie mostów. Stalowe belki i przęsła wspomagają nośność i wzmacniająca konstrukcje mostowe. Budowa mostów to duże przedsięwzięcie, które służy dziesiątki lat. Warto zadbać o badania wytrzymałości przęseł mostów ze względów bezpieczeństwa, ale i opłacalności inwestycji. 

MagStress

Wykorzystanie konstrukcji stalowej w wysokiej jakości ma wiele zalet, takich jak szybki czas budowy, wysoka wytrzymałość, wytrzymałość i możliwość zwiększenia efektywności lub rozbudowy. Rodzina urządzeń pomiarowych MagStress pomaga kontrolować konstrukcje stalowe, dzięki czemu można chronić je przed nadmiernym zużyciem, pękaniem czy destrukcją.

Badania naprężeń stali

Badania naprężeń stali dają możliwość oceny bezpieczeństwa infrastruktury. Jeśli zajmujesz się produkcją konstrukcji stalowych możesz zakupić nasz produkt MagStress5d [link do produktu]  lub zlecić nam badania w terenie.

Stal jest niezwykle wytrzymała na rozciąganie i ściskanie. Jest twarda, ale także plastyczna i sprężysta. Jednak dbałość o jakość stali to podstawa bezpieczeństwa i jakości materiałów.

Oferta NNT

Oferta NNT obejmuje urządzenia pomiarowe bazujące na efekcie Barkhausena. Dzięki temu możemy dopasować do potrzeb klienta.

Wykonujemy badania stali na zlecenie – wyjeżdżamy w teren i badamy hale, mosty, konstrukcje stalowe.

Szkolenia – na bazie naszego doświadczenia szkolimy z pomiarów stali w zależności od zakresu podanego przez klientów.

Jeśli jesteś wykonawcą konstrukcji stalowych lub zajmujesz się utrzymaniem hal, ram stalowych, konstrukcji nośnych – skontaktuj się z nami. Przygotujemy ofertę specjalnie dla Twojej firmie.   

NNT Sp. z o.o.

ul. Kartuska 432A
80-125 Gdańsk

tel 502 060 080

mail adam.augustyniak@nntlab.com