Szkolenia, bezpłatne szkolenia

Praca zdalna niekiedy wiąże się z większą liczbą obowiązków. Jednak wielu pracodawców w czasie lockdownu zdecydowało się na poszerzenie kompetencji pracowników. Powstało wiele platform, na których można znaleźć ciekawe kursy – zarówno płatne jak i bezpłatne. Oczywiście przepastne otchłanie You Tube pełne są różnych samouczków – od nauki języka arabskiego po tajniki projektowania w SolidEdge. Jednak w tym przypadku nie uzyskamy potwierdzenia odbycia takiego kursu. Na własne potrzeby do świetne rozwiązanie – duży wybór i dostępność  sprawia, że z tego serwisu korzystają także profesjonaliści.

Tu za szkolenia nie zapłacimy dużo

Jednym z bardziej znanych serwisów jest UDEMY – tu za szkolenia nie zapłacimy zbyt dużo, jednak mają one to do siebie, że nie zawsze odzwierciedlają nasze zapotrzebowanie. Dodatkowo uzyskanie i rozliczenie faktury wiąże się z dodatkowymi działaniami księgowymi. Za to szkoleń jest bardzo dużo z wielu dziedzin – przykładowo możemy wybrać projektowanie, programowanie (tu nawet ostatnio rozchwytywany Python), cyberbezpieczeństwo i wiele innych.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Polska Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje całkiem spory pakiet bezpłatnych kursów  z zakresu finansów, marketingu, prawa czy zarządzania. Rozwój kompetencji miękkich jest obecnie niezwykle istotny, tak więc warto poświęcić trochę czasu na samodoskonalenie. Na stronie PARPu znajdziemy również wiele ciekawy informacji i możliwości wsparcia dla startupów, ale także na rozwój czy reorganizację firm.

Baza Usług Rozwojowych

Jeśli jednak pośród tych szkoleń bezpłatnych brakuje intersujących tematów – zawsze można skorzystać z Bazy Usług Rozwojowych. W tej bazie można znaleźć wiele ciekawych szkoleń, a także kursów i studiów podyplomowych, na które można uzyskać nawet 80% dofinansowanie. Wystarczy nawiązać kontakt z regionalnym Operatorem, wypełnić dokumentację i zgłosić siebie lub pracowników na wybrane kursy. Jednym minusem jest fakt, że za szkolenie trzeba zapłacić samemu, a zwrot kosztów następuje po rozliczeniu całego kursu. Natomiast zdecydowaną zaletą jest możliwość znalezienia akredytowanej w BUR firmy, która może stworzyć dopasowane do naszej działalności szkolenia.

E-lerning

Całkiem szeroki wachlarz propozycji e-lerningowych można znaleźć także na portalu Fundacja Aktywizacja. Znajdziemy tutaj materiały do kształcenia z zakresu księgowości, zarządzania i marketingu, ale także administracji czy nawet spraw związanych z życiem codziennym (np. e-recpta).

Co proponuje Google

Jedną z ciekawszych propozycji proponuje Google. Na platformie Internetowe Rewolucje na chętnych czekają różne pakiety szkoleń podzielone na moduły. Można zapoznać się z całą machiną marketingu internetowego – czyli dowiedzieć się co to jest pozycjonowanie stron www, SEO i jak polepszyć widoczność firmy w sieci. Ale kursy dotyczą także promowania treści, kampanii internetowych czy nawet doskonalenia CV oraz autopromocji. Obecnie wiedza o tym jak działają wyszukiwarki naprawdę się przydaje. Można poznać między innymi odpowiedź na pytanie dlaczego po zakupie w sklepie online pojawiają się nam reklamy tych produktów. 

Poszukiwanie szkoleń

Poszukiwanie szkoleń może zaprowadzić nas na strony różnych organizacji – mogą to być lokalne kluby biznesu, organizacje typu klastry, coraz bardziej popularne huby innowacji cyfrowej (EDIH – European Digital Innovation Hub). Wiele fundacji ma w swoim statucie ma organizację szkoleń, więc warto śledzić np. Social Media, w których coraz częściej można znaleźć reklamy lub wezwania do rejestracji na takie wydarzenia.

Aby odetchnąć

Aby odetchnąć od pracowniczych kursów, zawsze można skorzystać z anglojęzycznej platformy OPEN Learn. Tutaj znajdziemy filmy z zakresu psychologii, lingwistyki czy nauk stosowanych. Szeroki wachlarz tematów robi naprawdę wrażenie.