Dni przedsiębiorczości w Elbląskim parku Technologicznym

W Elbląskim Parku Technologicznym w terminie 16-18 listopada 2022 odbyły się Dni przedsiębiorczości. Z inicjatywy dyrektora Parku Arkadiusza Koseckiego kolejne trzy dni poświęcone zostały tematom:

Perspektywy rozwoju polsko-ukraińskich stosunków gospodarczych w obliczu wojny na Ukrainie

Inteligentna fabryka w Przemyśle 4.0. Automatyzacja procesów produkcyjnych

Biznes na czasie. Aktualizacja wiedzy na temat zmian w ustawodawstwie.

Inteligentna fabryka w Przemyśle 4.0

Konferencja Inteligentna fabryka w Przemyśle 4.0 została zorganizowana z myślą o firmach produkcyjnych i technologicznych z branży meblarskiej oraz obróbki metali. Wśród tematów dominowało wsparcie przedsiębiorstw przez instytucje jak Warmińsko-Mazurska Agencja Rzowoju Regionalnego, Agencja Rozwoju Przemysłu oraz firmy takie jak APMM oraz Entra Group.

Agenda Konferencji

Zielona Automatyzacja i Cyfryzacja

Nowa Regionalna Inteligentna Specjalizacja – Zielona Automatyzacja i Cyfryzacja może się stać już niedługo nowym narzędziem rozwoju firm w naszym regionie. Wniosek o powstanie nowej specalizacji proceduje obecnie WMARR. Na Konferencji Nowoczesna Fabryka w Przemyśle 4.0 temat podjał Adam Augustynowicz z OPEGIEKA i Marta Piskorz – Dyrektor WMARR.

Jak wdrażać nowe technologie

Ponieważ Konferencję dedykowano firmom produkcyjnym część prelekcji była poświęcona problemowi jak wdrażać nowe technologie. Swoje prezentacje w tym temacie przedstawił Dariusz Wabik z Fanuc, Krzysztof Kamiński z Alnea oraz firma Ola0Tech.

SalesHub

Organizacją wydarzenia na zlecenie Elbląskiego Parku technologicznego zajęła się SalesHUb oraz 4ETWORKERS. SalesHub specjalizuje się w marketingu przemysłowym oraz przygotowywaniem eventów branżowych – od komunikacji z partnerami wydarzenia, tworzeniem identyfikacji wizualnej aż po przygotowanie agendy i wystawy maszyn oraz robotów.