Kongres Przyszłości w Olsztynie

„Kongres Przyszłości to swoista arena spotkań i merytorycznych dyskusji ludzi nauki, biznesu, polityków, mediów, technologicznych wizjonerów, doświadczonych menadżerów i liderów w najróżniejszych dziedzinach” mówił podczas ceremonii Kongresu Przyszłości otwarcia prezes Gazety Olsztyńskiej – Maciej Matera.

Dla regionu

Mimo kryzysów, wojny i problemów gospodarczych o rozwoju województwa trzeba wciąż rozmawiać i działać. Dlatego organizatorzy zaprosili do dyskusji ministra Andrzeja Śliwkę, parlamentarzystów, Marszałka Województwa – Gustawa Marka Brzezina, Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego – Artura Chojeckiego oraz przedstawicieli Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – min Krzysztofa Żochowskiego i Grzegorza Kłoczkę. WMSSE w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia więc nie zabrakło nawiązania do historii.

Biznes, medycyna, gospodarka

Na trzech salach odbyło się łącznie 20 paneli związanych z tematami takimi jak biznes, medycyna, gospodarka, ale i bezpieczeństwo narodowe czy działania samorządów. Kilka najciekawszych tematów:

Zobacz agendę wydarzenia

Kongres Przyszłości to nie tylko wykłady i debaty

Kongres Przyszłości to nie tylko wykłady i debaty. To również wartościowe rozmowy i dyskusje w kuluarach. To także możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych albowiem uczestniczy przyjeżdżają także z innych województw. Inspirujące rozmowy bywają początkiem ciekawej współpracy, która w przyszłości może przełożyć się na efekt synergii.

Zielona Automatyzacja i Cyfryzacja

Stowarzyszenie Wpierania Przedsiębiorczości na Warmii, Mazurach i Powiślu Inceptum prowadziło jeden z paneli na temat wyczekiwanej nowej Regionalnej Inteligentnej Specjalizacji Zielona Automatyzacja i Cyfryzacja. Adam Augustynowicz z OPEGIEKA oraz Krzysztof Kamiński z Alnea zaprezentowali możliwości nowej RIS oraz poprowadzili dyskusję na temat praktycznych aspektów wdrożenia Zielonej Automatyzacji i Cyfryzacji w województwie.

4 NETWORKERS na Kongresie

Nie zabrakło 4NETWORKERS i SalesHub na Kongresie. To ważne wydarzenie, które ma jednoczyć przedsiębiorców, administrację, media i społeczność regionu dla  lepszej komunikacji i współpracy.

Zobacz migawki z VI Kongresu Przyszłości