Usprawnienie pracy w magazynie

Praca w magazynie jest ciężka. Powierzchnie magazynowe zazwyczaj zimą są niedogrzane, latem jest zbyt gorąco, a do tego pakunki i paczki o różnej wadze, które nadwyrężają zdrowie pracowników. Wielkopowierzchniowe hale firm dystrybucyjnych, sklepów internetowych lub dyskontów to wyzwanie dla pracowników. Firma Schmalz ma świetne rozwiązanie tych problemów i jest to bardzo sprawne usprawnienie pracy w magazynie.

JumboFlex Picker to świetne rozwiązanie do magazynu

Podnośnik podciśnieniowy

Schmalz specjalizuje się w technologii podciśnieniowej. JumboFlex Picker to połączenie wózka widłowego oraz chwytaka do ładunków o wadze do 40 kg. Mobilny system chwytakowy mieści standardową paletę, na której można układać paczki i towary dzięki wspomaganiu podnośnika wyposażonego w przyssawki.

Hydrauliczny dźwig jezdny

IHydrauliczny dźwig jezdny JumboFlex Picker jest urządzeniem, którym można operować po przeszkoleniu. Wspiera pracę kobiet w fabrykach tak aby nie przeciążać pracowników. Jego użytkowanie jest bezpieczne i poprawia ergonomię intralogistyki. Jumbo Flex pozwala na odbiór paczek z magazynu lub z linii produkcyjnej. Dźwig to elastyczne narzędzie dostosowane do pracy w firmach produkcyjnych, magazynach lub centrach dystrybucyjnych.

Zobacz wywiad z Michałem Pniewskim i Damianem Rybczyńskim na temat rozwiązań firmy Schmalz


Zrównoważona automatyzacja powinna dotyczyć wszystkich aspektów – od produkcji po magazyn. I o tym właśnie opowie Damian Rybczyński.