Rejestracja czasu pracy (RCP) i Kontrola dostępu (KD)

Transformacja polskich przedsiębiorstw w kierunku Przemysłu 4.0 to wielka koncepcja. Najnowszy konkurs PARP na mapę drogową do przemysłu przyszłości to pilotażowy projekt, który ma wspomóc rodzime firmy w digitalizacji. Inwestować można w roboty, maszyny, nowe procesy, ale także w cyfryzację procesów.

Papierowa lista obecności

Papierowa lista obecności to udręka związana z RODO. W dobie oszczędności nie jest już podawana przez recepcjonistę, ale wyłożona jest na ladzie przy wejściu i o zgrozo każdy może w nią zajrzeć. Ale na szczęście są dostępne lepsze i bardziej ergonomiczne rozwiązania

Obciążenie księgowości

Lista obecności prowadzona w formie papierowej to także obciążenie dla księgowości. W końcu ktoś musi przeliczyć te wszystkie godziny, spóźnienia, nadgodziny i wyjścia służbowe bądź prywatne. Praca ludzka jest coraz droższa i praca działu kadr z kalkulatorem czasu pracy jest zupełnie nieopłacalna.

O Biofinger

Biofinger to całkowicie polska marka istniejąca od lat na rynku. Specjalizuje się w zaawansowanych systemach rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu. Dostępne czytniki czasu pracy pozwalają na kontrolę obecności pracownika w warunkach biurowych jak i w pracy podczas wdrożeń poza terenem zakładu pracy.

Rejestratory czasu pracy

Biofinger oferuje rejestratory czasu pracy z opcjami

– czytnik kart i breloków RFID (Radio-frequency identification, Systemy identyfikacji radiowej)

Oznacza to, że pracownik wyposażony w imienną kartę odznacza ją w systemie w określonych sytuacjach  wejście/wyjście, prywatne/służbowe itp.

– identyfikacja za pomocą kodu PIN

– czytnik biometryczny na odcisk palca

– rejestrator fotograficzny

UWAGA

W przypadku danych biometrycznych należy pamiętać , że dane te podlegają ścisłej ochronie zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych. Oznacza to, że ewidencja czasu pracy czy kontrola dostępu przy pomocy linii papilarnych jest możliwa tylko w przypadku pisemnej zgody pracownika z ograniczeniami odnośnie możliwości przetwarzania danych biometrycznych (tylko do wskazanych celów ewidencyjnych lub identyfikacji).

Raporty kadrowe

Oprogramowanie BIOFINGER/SW lub BIOFINGER/SVR-PRO pozwala na generowanie takich dokumentów jak

–  raport indywidualny,

– raport zbiorowy,

–  dzienna ewidencja obecności pracowników

– okresowa ewidencja obecności pracowników

Rozliczanie czasu pracy pracowników nigdy nie było prostsze. Oprogramowanie jest elastyczne i rejestry można edytować ręcznie. Możliwy jest eksport plików do formatu *xls czy *csv. Software jest kompatybilny z większością programów kadrowo-płacowych np.: SYMFONIA, PŁATNIK itp.

Pełna lista programów księgowych

Zamów instalację RCP

Inwestycja w instalację RCP lub w kontrolę dostępu może być doskonałym początkiem cyfryzacji procesów biurowych w Twojej firmie. Firma BIOFINGER przeprowadza instalacje systemów Rejestracji Czasu Pracy. Nasi technicy przygotują, zaplanują i drożą  RCP w Twojej firmie tak aby efektywność całego systemu była optymalna.

Jeśli jesteś zainteresowany – skontaktuj się z BIOFINGER