Marketing przemysłowy

Reklama dźwignią handlu – tak mawiano kiedyś. Teraz reklama jest tylko jednym wielu elementów całych strategii marketingowych. Najczęściej spotykamy z reklamą w radiu, telewizji czy w internecie, ale zazwyczaj dotyczy ona produktów i usług, które  są nam potrzebne w codziennym życiu. Już od kilkunastu lat istnieją firmy, które sprawdzają jakimi kanałami i gdzie można dotrzeć do potencjalnych klientów. A co z marketingiem przemysłowym?

Jak się kupuje w przemyśle? Podzespoły, maszyny, linie zrobotyzowane, nowe oprogramowanie – podlega tym samym zasadom marketingu. Jednak wiele firm wciąż nie rozumie, że obecny świat stawia nam większe wymagania niż metodyki sprzed 20-30 lat. Niestety, panowie prezesi od dekad tkwią w przekonaniu, że robią wszystko najlepiej nie zwracając uwagi na nieefektywne procesy sprzedaży, marnowanie wolnych zasobów czy brak dywersyfikacji przychodów.

Klient 4.0

O nowoczesnym przemyśle zwanym Przemysł 4.0 mówi się, że jest integracją ludzi, maszyn i systemów na wielu poziomach. Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, automatyzacja i robotyzacja na najwyższym poziomie jest z jednej strony ideą, a z drugiej po prostu wymaganiem współczesnego rynku i klienta 4.0. To drogie rozwiązania, ale po prostu konieczne by utrzymać przewagę konkurencyjną. Jak więc sprzedać je z zyskiem?

Nowoczesny marketing w przemyśle

Nowoczesny marketing w przemyśle musi być dopasowany do produktu i potencjalnych klientów. Okazuje się, że maszyny można promować także na serwisach typu YouTube, LinkedIn, Facebook, a nawet TikTok! Dzięki dobrej strategii i dokładnej diagnozie potrzeb firmy, można dotrzeć bezpośrednio do klienta, którego nie znaleźlibyśmy innymi sposobami. Zakup drogiej maszyny to jednak nie tylko filmik czy zdjęcie na Instagramie. Gdy kupujemy sobie samochód to koszt. Gdy kupujemy robota do firmy to inwestycja. Jednak chcemy kupić tę maszynę od zaufanej firmy. I właśnie przejrzystość informacyjna, spójny przekaz i dobra marka sprawiają, że firmy chcą ze sobą współpracować.

Konferencja AiR

Nasze lokalne firmy mają olbrzymi potencjał, proponują wysokiej jakości produkty i usługi. O wielu przedsiębiorstwach nawet nie słyszeliśmy ponieważ kierują swoje produkty głównie na ryki zagraniczne. Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu, która odbędzie się 5-6 października to nie tylko szansa na nowe kontakty biznesowe. Wydarzenie gromadzi firmy produkcyjne, technologiczne i instytucje otoczenia biznesu, a wyjątkowa atmosfera składania do rozpoczęcia współpracy. Promocja firm regionu jest misją Konferencji. Dlatego też oferujemy marketing w wersji cyfrowej na najwyższym poziomie. Relacje specjalne, zawody w programowaniu sterowników PLC na żywo i streaming prelekcji – to wszystko już w październiku.

Chcesz zostać wystawcą na dwudniowych targach – zapytaj o ofertę promocyjną magdalena.kaminska@alnea.pl

Przyjdź na Dzień Otwarty „Przywitaj się z robotem” – 5 października – Wydział Matematyki i Informatyki UWM

Zgłoś się jako uczestnik Konferencji 6 października. Bilet tylko 49 pln net. Wślij zgłoszenie konferencje@alnea.pl