Czym jest networking?

Budujesz nową bazę kontaktów? Szukasz ciekawych możliwości? Spotkania biznesowe organizowane w celu zapoznania się z dużą liczbą ciekawych osób może być strzałem w dziesiątkę. Ale w zasadzie czym jest networking? Networking to sieć kontaktów, w której partnerzy wymieniają się informacjami, zasobami oraz promują swoje przedsiębiorstwa.

Nie tylko wymiana wizytówek.

Networking to nie tylko wymiana wizytówek i szybkie rozmowy przy stole. To cała filozofia budowania i podtrzymywania relacji. Nic bowiem tak nie wiąże jak wspólny biznes czy dobre rekomendacje. Aktywna sieć kontaktów daje również możliwość rozpoznania rynku i poszerzenia wiedzy.  Jeśli zastanawiasz się nad taką formą współpracy należy pamiętać, że wzajemność to podstawa.

Social media

Wiele firm przenosi swój marketing do sieci. Odpowiednie pozycjonowanie strony i widoczność na portalach biznesowych takich jak Linkedin czy Goldenline to już „must have”. Widoczność w social mediach daje możliwość dotarcia do nowych klientów. Jednak jak wiadomo sieci często tną zasięgi aby klient korzystał z płatnego marketingu. Trzeba się mocno nagłowić aby nasze filmiki na YouTube dotarły do dużej liczby potencjalnych odbiorców. Chyba, że masz grono znajomych, którzy chętnie klikną „udostępnij”.

Podziel się swoimi rekomendacjami. Jeśli znasz firmy regionalne i korzystasz z ich usług – polub je, udostępnij lub napisz pozytywny komentarz.

Po pierwsze kryzys…

Świat sprzed pandemii był dynamiczny, ale stabilny. A co liczy się teraz – po pierwsze kryzys… Wiele firm stanie przed wielkimi trudnościami. Jak zapewnić łańcuch dostaw, jak  utrzymać rynek dla produktów i usług? Wszystkich nas czekają poświęcenia, a celem nie jest już wzrost, ale utrzymanie na powierzchni. Będzie to wymagało wielkiego wysiłki, bo „dobre już było”. Choć takiego kryzysu nie spodziewał się nikt oprócz… Billa Gatesa.

#4NETWORKERS

4NETWORKERS to firma, która ma wspierać przedsiębiorców w zdobywaniu ważnych kontaktów biznesowych. Znamy firmy naszego regionu, chętnie dzielmy się wiedzą i doświadczeniem. Jeśli masz zasoby, którymi chciałbyś się podzielić, służymy pomocą. Przedstawimy Twoją firmę na naszym portalu, będziemy Cię wspierać w social mediach, możemy Cię zarekomendować i stać się częścią Twojej sieci.